wtorek, 6 czerwca, 2023
spot_img

Legalni bukmacherzy

Historia zakładów bukmacherskich – jak to się zaczęło?

Interesuje Cię, jakie zmiany przechodziły zakłady bukmacherskie na przestrzeni lat? Kiedy to mniej wszystko się zaczęło? W jakich czasach zakłady były obstawiane także na terenie Polski? Okazuje się, że historia dotycząca tego aspektu jest naprawdę bardzo ciekawa. Zapraszamy zatem do lektury.

historia zakładów bukmacherskich
Historia zakładów bukmacherskich – jak to się zaczęło?

Kolebką bukmacherki jest Wielka Brytania

Wiele osób zajmujących się zagadnieniami historycznymi (w związku z tym właśnie tematem) twierdzi, że zakłady (rozmaitego typu) były popularne od bardzo dawna. Powszechnie sądzi się, że wszystko rozpoczęło się jeszcze w epoce starożytnej. Tak naprawdę jednak wtedy przyjmowało to nieco inne formy. W okolicach XVIII wieku coraz więcej osób łączyło już sport z możliwością zarobienia na tym sporych pieniędzy. Wiele wydarzeń dotyczących tego tematu odbywało się zaś na terenie Wielkiej Brytanii.

To właśnie ten rejon europejski jest uważany za kolebkę zakładów bukmacherskich. Brytyjczycy do dzisiaj lubią się zakładać. Statystyki pokazują, że osoby z tego kraju chętnie typują spotkania ulubionych drużyn albo zawodników. Nic dziwnego, że wiele znanych firm bukmacherskich pochodzi z tego właśnie regionu. Są to zaś np. William Hill, czy Bet365.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Jak na początku były przyjmowane zakłady?

Kiedy został tak naprawdę postawiony pierwszy zakład? W ramach tego zagadnienia wyodrębnia się w głównej mierze dwie daty. Jedni twierdzą, że chodzi o 1790 rok. Wówczas miały być postawione pierwsze zakłady na wyścigi konne. Są też nieco inne opinie. Mianowicie uważa się również, że pierwsze zakłady bukmacherskie zostały wytypowane tak naprawdę dopiero w 1888 roku. Warto zauważyć, że początkowo to wszystko wyglądało bardzo nienaturalnie (w porównaniu do obecnych czasów). Wszak zakłady bukmacherskie były przyjmowane m.in. telefoniczne. Aby coś postawić, trzeba było zatem zadzwonić we wskazane miejsce. Dzisiaj takie coś jest przecież nie do pomyślenia. A to nie wszystko. Z naszego punktu widzenia śmieszne jest to, że niektóre zakłady bukmacherskie były przyjmowane dzięki telegrafowi. Osoba żyjąca w tamtych czasach musiała zatem w ten sposób określić, co typuje.

Jakie dyscypliny były wtedy grane? Jeśli mowa o Wielkiej Brytanii, to wnioski nasuwają się same. Fakt, na początku były głównie typowane potyczki futbolowe. Z czasem oferta była coraz bardziej uniwersalna. Wszak osoby zainteresowane tym zagadnieniem mogły również grać inne opcje. Chodzi zaś np. o wyścigi konne, które zasadniczo do dzisiaj są popularne. Szczególnie właśnie wśród Brytyjczyków. Generalnie od początku nie brakowało popytu. Dla ludzi to była nowość, która mocno przypadła im do gustu. Z jednej strony można było zarobić. Wtedy stawki były o wiele inne, ale dla osób żyjących w tamtych czasach to tak samo (jak teraz) była szansa, by zmienić swoje życie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Z drugiej strony obstawianie od zawsze, nawet w XIX wieku, wywoływało ogromne emocje. Nie brakowało popytu, a wiele osób zaczęło zastanawiać się nad unowocześnieniami. I tak powstał np. pierwszy punkt bukmacherski. Historycy twierdzą, że miało to miejsce w 1922 roku. Oczywiście lokal został otworzony na terenie Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Liverpoolu.

Pierwsze zakłady online

Rozwój na tej płaszczyźnie tak naprawdę był nieunikniony. W końcu wiele osób zauważało, że zakłady bukmacherskie są wyjątkowo popularne. A przecież mogliśmy robić coraz więcej rzeczy przez Internet. Nic dziwnego, że dużo ludzi związanych z tym zagadnieniem zaczęło myśleć o stworzeniu opcji do typowania przez sieć. I tak powstała pierwsza strona, która coś takiego zaczęła oferować. Pierwszy zakład online został zagrany w 1996 roku przez gracza z Finlandii, który (czy tego chciał czy nie) na zawsze przeszedł do historii.

Jak to wtedy wyglądało w Polsce? Pierwszy zakład (stacjonarnie) został przyjęty w 1917 roku. Co ciekawe, na spotkanie dwóch drużyn pochodzących ze stolicy. Wtedy spotkania Legii Warszawa z Polonią Warszawa budziły zaś naprawdę duże emocje. Nie brakowało zatem osób, które chętnie obstawiły ten mecz. Z czasem Klienci mogli typować też inne dyscypliny. W 1997 roku do Polski wkroczył zaś STS.

Teraz jest o wiele bardziej nowocześnie

W porównaniu do początków tej branży, teraz Klienci mają bardzo nowoczesne warunki do obstawiania. Kiedyś trzeba było grać… telefonicznie albo za pomocą telegrafu. Dzisiaj to wszystko jest o wiele bardziej komfortowe. Możesz m.in. grać w wygodnych, dobrze wyposażonych punktach stacjonarnych. Nie brakuje ich szczególnie w większych miastach oraz miasteczkach na terenie Polski. Prawdziwą furorę robi zaś możliwość grania przez Internet. Wszak możesz obstawiać wybrane przez siebie spotkania nie wychodząc z własnego domu lub mieszkania. Inna ważna kwestia jest taka, że dzisiaj Klienci mają dużo opcji i mogą zdecydować się na około kilkanaście legalnych podmiotów bukmacherskich (oferujących m.in. hojne bonusy na start). Nie ma przeszkód, by typować także dzięki aplikacjom mobilnym, które są oferowane przez idące z duchem czasu firmy z tej właśnie branży. Tak naprawdę zatem Klienci mają idealne warunki do tego, by wygrywać pieniądze.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Bukmacherzy