wtorek, 6 czerwca, 2023
spot_img

Legalni bukmacherzy

Jak typować overy 2,5 w meczach piłki nożnej?

Co można bez żadnego problemu typować w firmach bukmacherskich? Są to np. wydarzenia związane z liczbą goli. Możesz obstawiać chociażby overy 2,5. Jak podejść do tego zagadnienia? Jeśli chcesz skutecznie obstawiać overy 2,5, to warto zapoznać się z przygotowanymi przez nas wskazówkami.

obstawianie over 2,5
Jak typować overy 2,5 w meczach piłki nożnej?

Na jakie ligi się zdecydować do obstawiania over 2,5?

Na pewno jest to jeden z ważniejszych aspektów. Nie może być on zatem potraktowany po macoszemu. Innymi słowy, nie możesz grać pierwszych z brzegu rozgrywek. Warto tutaj posiłkować się statystykami. Sprawdź, w których rozgrywkach pada relatywnie sporo goli. Nie tylko w tym sezonie. Dobrze byłoby zweryfikować, jak ta kwestia wyglądała w poprzednich rozgrywkach. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie jest to jednorazowy wyskok, a pewien trend.

To ważna kwestia. Na pewno warto decydować się na rozgrywki, które są dość popularne. Omijaj szerokim łukiem ligi relatywnie niszowe. Dlaczego? Z kilku istotnych względów. Przede wszystkim na takie rynki są dość wysokie marże, nawet w Betters czy STS. Przez to nie możesz liczyć na relatywnie duże kursy. Poza tym trudno jest znaleźć wiele kluczowych informacji na temat relatywnie dość niszowych rozgrywek. Jeśli zatem możesz, to zdecyduj się na ligi stosunkowo popularne.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Typerzy często grają zakłady na takie właśnie rozgrywki. Dzięki temu można liczyć na dość wysokie kursy (bo marże są stosunkowo niewielkie). Co jeszcze ma tutaj spore znaczenie? Fakt, że w czasie analizy będziesz mógł korzystać z rozmaitych źródeł. Nie tylko polskich, ale także zagranicznych.

Które drużyny wybrać do obstawiania under / over 2.5?

Spodobała Ci się taka właśnie możliwość dotycząca obstawiania? W takim razie musisz zdecydować się nie tylko na odpowiednie rozgrywki. Oczywiście, to ważna kwestia. Np. (jeśli chodzi o te bardziej znane ligi) goli nie brakuje w Bundeslidze. Drużyny są nastawione na ofensywę, co ma znaczenie pod kątem obstawiania over 2,5. Musisz zdecydować się także na odpowiednie kluby. Na kogo warto tutaj stawiać? Na ekipy, które mają w danych rozgrywkach stosunkowo sporo goli zdobytych, ale także niemało straconych.

Warto sprawdzić te statystyki bardzo dokładnie. Liczy się oczywiście ogólna liczba overów 2,5 w danym sezonie. Ale nie tylko, ponieważ dobrze byłoby sprawdzić również to, jak dana ekipa prezentowała się pod tym względem np. w poprzednich rozgrywkach. Po to, by wiedzieć, czy jest tutaj zachowana jakaś kontynuacja. Szczególnie ma to znaczenie wtedy, kiedy np. dana drużyna zmieniła trenera. Wszak jego filozofia dotycząca gry może być zdecydowanie inna od poprzednika. A sposób ustawienia klubu w czasie potyczki itp. ma spore znaczenie. Pod kątem tego, czy drużyna będzie przede wszystkim nastawiona na atak, czy jednak na zabezpieczenie tyłów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Pamiętaj o tym, by analizować konkretne spotkania pod względem skuteczności w roli gospodarza lub gościa. Często jest bowiem tak, że taktyka ekip ze środka stawki na spotkania domowe i wyjazdowe mocno się różni. U siebie gospodarze grają dość ofensywnie. Z kolei na wyjazdach czekają na ruch przeciwnika i są dość opieszali w swoich boiskowych poczynaniach.

Na jakie mecze szczególnie zwracać uwagę przy obstawianiu piłki nożnej?

Warto przede wszystkim zdecydować się na spotkania, w których grają dwie dość ofensywne drużyny. Sprawdź zatem statystyki jeszcze przed wydaniem pieniędzy na zakład, takie statystyki udostępniają też firmy bukmacherskie online. Liczy się na pewno to, by konkretne ekipy strzelały sporo goli w roli gospodarza albo gościa. Musisz zatem bazować nie tylko na jednej ekipie, ale na dwóch. Uważaj na spotkania, w których jeden klub jest nastawiony przede wszystkim na defensywę.

Co jeszcze jest ważne? Warto grać mecze, w których obie ekipy mają coś do ugrania. Gospodarze walczą o mistrzostwo kraju? Goście zaś o miejsce gwarantujące start np. w fazie grupowej Ligi Mistrzów? Jednym i drugim będzie zależało na zwycięstwie? W takim razie jest spora szansa na to, że oba kluby będą grały ofensywnie. Jeśli remis nikogo nie urządza, to można bowiem liczyć na takie właśnie podejście do boiskowych obowiązków.

Czego należy się tutaj wystrzegać?

Dobrze byłoby unikać lig, w których pada na ogół mało goli. W takich rozgrywkach automatycznie nie ma zbyt wielu overów 2,5. Dobrym przykładem jest chociażby Ligue 1. Spotkania w tych rozgrywkach często są dość zamknięte. Kluby wzajemnie „badają się”, a dopiero potem myślą o konstruowaniu akcji ofensywnych. Co jeszcze jest istotne? Unikaj grania na kluby, które są nastawione przede wszystkim na defensywę. Jeśli dana ekipa (bazując na statystykach) mało strzela oraz mało traci, to nie ma sensu grać na przekór. Warto być także ostrożnym, jeśli chodzi o potyczki derbowe.

W PKO BP Ekstraklasie możemy obecnie obserwować rywalizację Wisły Kraków i Cracovii. Przeważnie w spotkaniach tych klubów nie pada zbyt wiele goli. Są to bowiem klasyczne „mecze walki”. W takich potyczkach drużyny przede wszystkim myślą o tym, by nie stracić gola. Potem bowiem trudno jest odrabiać ewentualne straty. Kolejnym istotnym aspektem jest zweryfikowanie wyników z poprzednich meczów bezpośrednich.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Bukmacherzy