wtorek, 6 czerwca, 2023
spot_img

Legalni bukmacherzy

Najlepsi bukmacherzy na żywo – Gdzie obstawiać zakłady live?

Zakłady na żywo to jeden z najważniejszych aspektów branych pod uwagę przez graczy przy wyborze bukmachera, u którego decydują się na obstawianie. Nie trzeba być wielkim ekspertem, aby szybko zdać sobie sprawę z tego, że zakłady bukmacherskie na żywo mają pewną przewagę nad przedmeczowymi. Rzecz jasna chodzi tutaj o możliwość reagowania na wynik i wydarzenia boiskowe w czasie rzeczywistym. Dzięki temu co widzimy podczas transmisji lub wnioskom wyciąganym ze statystyk spotkania, decydujemy się często na podejmowanie innych decyzji co do typów, których nie podjęlibyśmy przed rozpoczęciem meczu. 

gdzie obstawiać na żywo
Najlepsi bukmacherzy na żywo – Gdzie obstawiać zakłady live?

Zakłady na żywo popularne w Polsce?

Zakłady na żywo stanowią istotny element strategii bukmacherskiej prezentowanej przez gracza w Polsce. Dla pewnego grona typerów jest to środek do minimalizacji strat, związanych z błędnymi decyzjami podjętymi w kontekście zakładów prematch. Dla niemałego odsetka graczy, obstawianie live jest z kolei narzędziem do wygenerowania jeszcze większych wygranych i potwierdzeniem dobrej analizy przeprowadzonej przed meczem, zakończonej obstawieniem zakładu przedmeczowego.

Niestety, nawet najlepszy bukmacher na żywo nie jest w stanie zapewnić graczom takiej ilości rynków jak w przypadku zakładów przedmeczowych. Jest zupełnie logiczne, że wymagałoby to olbrzymiego nakładu pracy, ogromnej liczby pracowników skierowanych do wykonywania tego zadania i stworzenia bardzo zaawansowanych algorytmów. Musimy się zatem pogodzić z tym, że liczba zakładów live prawdopodobnie nigdy nie będzie równa tej, jaką możemy mieć do dyspozycji przed rozpoczęciem interesującego nas zdarzenia.  

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Zakłady bukmacherskie live – co powinno być kryteriami oceny?

Czynnością niezbędną do tego, aby określić jaki operator zasługuje na miano „najlepszy bukmacher live” jest wyszczególnienie listy kryteriów, które składają się na całkowitą ocenę tej funkcji. 

W naszej opinii można wyróżnić siedem czynników, które mają kluczowy wpływ na to jak oceniamy bukmachera przez pryzmat zakładów na żywo.

 1. Kursy
  Nie jest to dla nikogo żadna niespodzianka. Kursy są w praktyce tak samo ważne w kontekście zakładów przedmeczowych jak i na żywo. Trzeba z pełną stanowczością podkreślić, że to jedna z najważniejszych kwestii na jaką zwracają uwagę gracze. Kto bowiem chciałby zawierać zakłady obarczone dużą marżą bukmacherską? Musisz mieć świadomość, że kursy wystawiane na zdarzenia na żywo są nieco wyższe niż przed meczem. Warto szukać rozbieżności kursowych pomiędzy ofertami live u różnych bukmacherów, ale jednocześnie musisz sobie zdawać sprawę z dużej dynamiki ich zmian. Jeśli jednak sprawnie posługujesz się klawiaturą i myszką, możesz być beneficjentem poszukiwania takich różnic. 
 2. Liczba dostępnych rynków
  Jak już wspomnieliśmy, trudno liczyć na to, aby na żywo możliwe było obstawienie dokładnie tych samych zdarzeń, które w ofercie widniały jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Mamy jednak dobrą wiadomość – bukmacherzy czynią w tym obszarze stały postęp i z miesiąca na miesiąc oferty live stają się coraz bardziej obszerne i kompletne. Podobnie jak kursy, dostępność rynków również ma kluczowy wpływ na to czy gracze korzystają z tej możliwości obstawiania na żywo u danego bukmachera. Większy wybór daje wszak graczowi komfort, który z dziesiątek propozycji może wybrać tą jedną, która jego zdaniem jest obarczona najmniejszym ryzkiem wpadki. Zakłady bukmacherskie na żywo obejmują niemal te same selekcje co przedmeczowe, choć da się znaleźć i takie, które są charakterystyczne tylko dla zakładów live. Mowa oczywiście o „kto strzeli następnego gola” czy też „kto wygra pozostałą część meczu”. 
 3. Dostęp do transmisji live
  Ten czynnik zawsze odgrywał dla graczy wielką rolę w wyborze bukmachera. Perspektywa obstawienia spotkania, które następnie będzie można oglądać jest faktycznie interesująca. Dzięki temu co zobaczymy podczas transmisji, podejmujemy konkretne decyzje co do typów. Wygoda wynikająca z możliwości obstawienia spotkania i jego obejrzenia na tej samej witrynie jest kusząca. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większa liczba bukmacherów oferuje transmisje live spotkań, a na rynku obserwujemy pod tym względem zażartą walkę o to, kto zapewni swoim graczom najlepszy zestaw praw na mecze możliwe do oglądania. Typujący biorą pod uwagę jakość obrazu i niezawodność transmisji, a możliwość śledzenia spotkania w trybie pełnego ekranu traktowana jest jako wyjątkowe udogodnienie. Większość bukmacherów wymaga obstawienia zakładu, aby możliwe było korzystanie z transmisji TV. Tylko nieliczni pozwalają na to w innych okolicznościach np. w przypadku zgromadzenia jakichkolwiek środków na koncie (Superbet).
 4. Działanie aplikacji mobilnej
  Celem wdrożenia każdej aplikacji mobilnej bukmachera jest to, aby zapewnić swojemu klientowi jak największą wygodę obstawiania. Są one opracowywane w taki sposób, aby jak najmniejsza liczba kliknięć umożliwiała zawarcie zakładu. Posiadanie bezawaryjnej, sprawnie działającej aplikacji bukmacherskiej, która pozwoli na obstawienie spotkania po jego rozpoczęciu, bez konieczności dostępu do komputera jest obecnie jednym z priorytetów graczy. Każda firma, która jest w stanie zapewnić również dostęp tą drogą do streamingu live, zdaje się być o krok przed konkurencją. 
 5. Promocje jakie oferuje bukmacher
  Zakłady Live również mogą podlegać rozmaitym promocjom. Nierzadko zdarza się, że z bonusów powitalnych można korzystać również w odniesieniu do zakładów na żywo. Niektórzy bukmacherzy jako formę gratyfikacji za aktywność, bądź w ramach działań związanych z utrzymaniem klienta, proponują freebety do wykorzystania na zakłady live. Im większa jest liczba tego typu promocji, tym bardziej gracze są zainteresowani grą na żywo u poszczególnych operatorów.  
 6. Cashout
  Opcja wcześniejszego zamknięcia kuponu jest już powszechnie znana, ale mamy wrażenie że w tym zakresie wciąż wielu bukmacherów ma spore pole do poprawy. Typerzy bardzo cenią sobie tego typu zabezpieczenie, dzięki któremu mogą uniknąć ewentualnej utraty środków. Nie każda z firm oferujących zakłady wzajemn na polskim rynku, wdrożyła jeszcze tę funkcjonalność.
 7. Multipodgląd/Statystyki/Trackcer
  Jeszcze kilka lat temu powiedzielibyśmy, że tracker to absolutna podstawa oceny zakładów na żywo. Jego czytelność byłaby zapewne dużo bardziej istotna gdyby nie to, że streaming live zdaniem graczy daje im dużo lepszy ogląd na sytuację niż „suche statystyki”. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, aczkolwiek mając świadomość tego, że z nie każdego wydarzenia sportowego mamy dostęp do transmisji, w wielu przypadkach okazuje się to nadal być bardzo przydatną opcją. Bezsprzecznie, wygodę zapewnia dostęp do statystyk i opcja multipodglądu, jeśli na swoim kuponie umieściliśmy kilka spotkań, które rozgrywane są w tym samym czasie.
Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Superbet – najlepszy bukmacher live

Superbet zakłady na żywo potraktował bardzo poważnie i wydaje się, że była to świetna decyzja, która miała kluczowy wpływ na szybkie zajęcie przez niego czołowej lokaty wśród bukmacherów w Polsce. Choć może się to wydać kontrowersyjne, naszym zdaniem jest to obecnie nawet najlepszy bukmacher do obstawiania zakładów na żywo! Dlaczego? Śpieszymy z tłumaczeniem.

Superbet jako jeden z niewielu bukmacherów uruchomił streaming wydarzeń sportowych na naprawdę dużą skalę. Biorąc pod uwagę to, że w naszym kraju nie działa od wielu lat jak choćby Fortuna czy STS, posiadanie praw do transmisji spotkań piłkarskiej Bundesligi, NBA, Euroligi czy całej gamy pojedynków tenisowych i meczów piłki ręcznej, musiało zostać przez nas docenione.

Zarówno kursy na żywo, jak i dostępność zdarzeń oraz rynków stoją w Superbecie na bardzo wysokim poziomie. Nie odważylibyśmy się powiedzieć, że w każdej z tych kategorii bukmacher ten jest najlepszy, ale z pewnością należy do czołówki, co w końcowym rozrachunku składa się na najwyższą sumaryczną ocenę. Gracze są również zachwyceni wyglądem sekcji na żywo, która zdaje się być przykładem idealnego balansu między funkcjonalnością, prostotą i intuicyjnością. Zalety te udało się również z sukcesem przełożyć na aplikację mobilną, w której obstawianie live jest wyjątkowo przyjemne. W apce również możemy też śledzić transmisję, choć w niewielkim okienku.

superbet nowe bonusy
Nowa oferta darmowych bonusów w Superbet Polska

Na stronie www.Superbet.pl sprawnie działa również kalendarz wydarzeń, które są możliwe do obstawienia live w najbliższych godzinach. Do dyspozycji mamy także cały arsenał statystyk i wyników z minionego miesiąca, co sprawia, że tworzenie kuponu w oparciu o dane statystyczne może być ograniczone do korzystania tylko ze strony bukmachera, a nie jak w wielu innych przypadkach – nierozerwalnie związane z korzystaniem ze stron zewnętrznych.

STS – jeden z najlepszych bukmacherów live

STS ma niemal wszystko, aby móc przyznać mu tytuł „najlepszy bukmacher na żywo”. W zdecydowanej większości kryteriów, które podlegały ocenie jest to absolutna krajowa czołówka.

Na pierwszy plan wybija się przede wszystkim liczba dostępnych transmisji na żywo. Żaden z bukmacherów działających w Polsce nie jest w stanie nawet zbliżyć się pod tym względem do STS. Liczba transmisji z lig piłkarskich jest oszałamiająca i wymienianie całej listy praw jest niemal bezcelowe. Do tego otrzymujemy dostęp do praktycznie wszystkich interesujących nas meczów tenisowych i ogromnej liczby streamów z spotkań koszykarskich. Na tle konkurencji, STS posiada wiele praw do spotkań piłki ręcznej i siatkówki.

Jeden z gigantów polskiego rynku świetnie wygląda również pod wieloma innymi względami. Typerzy bardzo doceniają, że wiele spotkań z niszowych lig jest również dostępnych do obstawiania na żywo. Nie zawsze idzie to w parze z liczbą rynków, ale większość operatorów w ogóle nie umożliwia obstawiania niektórych spotkań live. Panel jest bardzo wygody, przejrzysty i co kluczowe w zakładach na żywo – działa szybko. 

legalny poker sts bonus
Bukmacher STS kod promocyjny na bonus 100 PLN bez ryzyka

W ten trend doskonale wpisuje się tracker i okno ze statystykami, które ułatwia odbiór meczu, a nie utrudnia, jak bywa to z wieloma operatorami, którzy oferują usługę na niższym poziomie. Równie wysoko należy ocenić funkcjonalną aplikację, płynnie działającą na wszystkich urządzeniach. Co warte podkreślenia, obstawienie kuponu na żywo zajmuje bardzo niewiele czasu, a jedną z dostępnych funkcji jest cash-out.

Zdaniem części graczy, nieco wyższe mogłyby być kursy jakie oferuje STS. Zwracamy jednak uwagę, że dość skutecznie ten fakt rekompensuje liczba rynków jakie proponuje operator, dzięki czemu gracz może podjąć bardziej trafną decyzję. Podobnie jak w przypadku Fortuny, bukmacher www.STS.pl również nie daje możliwości łączenia zakładów na żywo z przedmeczowymi, w czym należy upatrywać źródła decyzji o nie przyznaniu mu palmy pierwszeństwa w dziedzinie live. 

Fortuna Zakłady Bukmacherskie Live

Olbrzymim atutem Fortuny jest bardzo duża liczba transmisji, dzięki czemu obstawianie zakładów na żywo sprawia wyjątkową frajdę. Dzięki utworzeniu tam kuponu, możemy obejrzeć niemal każdy mecz tenisowy i całe multum spotkań piłkarskich z najlepszych lig w Europie (z wyłączeniem Premier League).

Świetnie wygląda również dostępność rynków i to nawet w przypadku mniej popularnych zdarzeń. Znajdujemy wiele linii overowych i underowych co dla bardziej doświadczonych typerów jest atutem nie do przecenienia. Dzięki dobrze zbudowanemu panelowi, możliwe jest szybkie zagranie jednego z trzech rynków, podczas gdy u firm konkurencyjnych często jest to tylko bezpośrednie rozstrzygnięcie. Tracker i okno ze statystykami od lat są przejrzyste i stoją na bardzo wysokim poziomie. Dodajmy do tego, że Fortuna dość często proponuje grę bez podatku, w promocjach których warunki zazwyczaj nie są zbytnio wygórowane.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Zakłady bukmacherskie live w aplikacji Fortuny również prezentują się wyjątkowo przejrzyście, obstawianie jest intuicyjne, a możliwość korzystania w niej ze streamingu tylko podwyższa finalną ocenę. Niewiele można też zarzucić kursom w Fortunie, gdyż należą do jednych z najlepszych na rynku. 

Sporym minusem jest brak możliwości łączenia live z prematch. Zakłady bukmacherskie na żywo na stronie www.eFortuna.pl zdaniem większości graczy nie powinny być zupełnie oddzielną gałęzią i należy stwarzać możliwość łączenia z przedmeczowymi. W tę stronę poszła już przeważająca część polskich bukmacherów. 

Funkcjonalnością, którą część użytkowników traktuje jako atut, a inna jako niepotrzebny dodatek, jest czat na żywo. Musimy przyznać choćby częściową rację tym, którzy są do niego nastawieni sceptycznie, bowiem poziom dyskusji nierzadko jest tam dość niski.

Betfan na żywo – wyróżniający się bukmacher

Na żywo można obstawiać u każdego bukmachera w Polsce i wyjątkiem pod tym względem nie jest Betfan. W zakresie zakładów na żywo może on wykazać się kilkoma niezaprzeczalnymi atutami.

W relacji do konkurencji, na pewno trzeba docenić liczbę spotkań i rynków jakie posiada na żywo. Zdarza się, że dany mecz obstawimy live tylko u największych bukmacherów i w Betfanie. To z pewnością duży powód do zadowolenia.

Polska firma bukmacherska Betfan
Polska firma bukmacherska Betfan – Kod promocyjny na bonus

Najjwiększą zaletą Betfan jest bardzo sprawnie działająca aplikacja mobilna, dzięki której obstawianie na żywo jest prawdziwą przyjemnością. Gracze zwracają uwagę na to, że bukmacher przesadnie nie utrudnia obstawiania szybkich zakładów na żywo, co u wielu innych operatorów stanowi piętę achillesową. Zdarzenia pogrupowane są bardzo intuicyjnie, zarówno w wersji desktopowej jak i mobilnej. Nie można też wiele zarzucić działaniu opcji cash-out, która zazwyczaj działa sprawnie. 

Wśród minusów dotyczących obstawiania na żywo w Betfan, najczęściej wymienia się oczywiście brak streamingu wydarzeń sportowych. Zdaniem wielu użytkowników, kursy na żywo w Betfan również pozostawiają sporo do życzenia, szczególnie jeśli chodzi o piłkę nożną. W sytuacji braku transmisji TV, większą uwagę zwraca tracker, który uznawany jest przez niektórych za zbyt duży.  

Fuksiarz zakłady live

Już samo umieszczenie Fuksiarza w zestawieniu najlepsi bukmacherzy na żywo, stanowi dla tej firmy duże wyróżnienie. Musimy bowiem pamiętać, że jej staż nad Wisłą jest relatywnie krótki i dopracowanie szeregu funkcjonalności wymaga czasu.

fuksiarz zakłady bukmacherskie
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz.pl

Na plus należy zaliczyć możliwość umieszczenia na jednym kuponie zakładów na żywo jak i przedmeczowych. To coś, czego nie udało się wprowadzić choćby gigantom w naszym kraju – STS i Fortunie. Gracze zwracają również uwagę, że kursy aktualizują się szybko, dzięki czemu zakład wielokrotny złożony z kilku selekcji na żywo jest stosunkowo prosty do zaakceptowania. Na zdecydowany plus należy zaliczyć również uruchomienie aplikacji mobilnej, w której możliwe jest rzecz jasna tworzenie kuponów ze zdarzeniami live. Oczywiście wymaga ona poprawy, ale doceńmy fakt jej bardzo szybkiego wprowadzenia do użytkowania.

Niestety, Fuksiarz musi poprawić się w kilku kluczowych kwestiach, abyśmy mogli umieścić go wyżej w zestawieniu najlepszych bukmacherów do obstawiania na żywo. Przede wszystkim nie posiada streamingu, który dla graczy stał się w ostatnich latach nieodzownym elementem „bukmacherki”. Liczba dostępnych spotkań do obstawiania na żywo również pozostawia sporo do życzenia, podobnie jak dostępność rynków. Widać to doskonale szczególnie w przypadku meczów siatkówki czy piłki ręcznej. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

W zakresie dostępnych statystyk na żywo, trackerów i przejrzystości całej sekcji na żywo, można natrafić w sieci na bardzo skrajne opinie. Spotyka się takie, które doceniają prostotę wykonania, ale niemało jest też takich, które zwracają uwagę na minimalizm i umiarkowaną przejrzystość.

Najlepsi bukmacherzy na żywo – co czeka nas w przyszłości?

Operatorzy w naszym kraju jak Betters, Betfan, Superbet czy inni popularni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kluczem do odgrywania na tym polu większej roli i zwiększenia swojego udziału w rynku są transmisje live. Coraz więcej bukmacherów nabywa prawa do streamingu wydarzeń sportowych choćby w symbolicznym zakresie. Taka sytuacja sprawia, że gracze będą w najbliższych altach wyłącznie beneficjentami batalii operatorów o względy graczy. Wydaje się również, że tym co może potencjalnie zmienić aktualny układ sił, jest segment promocji dotyczących zakładów na żywo. W naszej opinii wciąż jest ich relatywnie mało, w porównaniu z tymi, które dedykowane są zakładom prematch.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Bukmacherzy