wtorek, 6 czerwca, 2023
spot_img

Legalni bukmacherzy

PKO BP Ekstraklasa – czy warto obstawiać?

Co sprawia, że rozgrywki piłkarskie w Polskiej Ekstraklasie są tak popularne? Dlaczego trzeba być jednak ostrożnym w czasie typowania spotkań u bukmacherów? Czy na PKO BP Ekstraklasie można w ogóle sensownie zarobić w zakładach bukmacherskich?

obstawianie polskiej ekstraklasy
PKO BP Ekstraklasa – czy warto obstawiać?

Jest to jedna z najbardziej popularnych lig wśród polskich typerów

Dla niektórych to może być zaskoczenie. Okazuje się natomiast, że PKO BP Ekstraklasa to jedna z częściej granych lig przez typerów. Dlaczego jednak tak się dzieje? Nie da się ukryć, że gracze chętnie obstawiają te rozgrywki, ponieważ bardziej się z nimi utożsamiają. Oczywiście, są fani np. tylko Premier League albo Serie A itp. Niemniej jednak w PKO BP Ekstraklasie grają kluby z naszego kraju. Niektórzy np. regularnie chodzą na spotkania danego zespołu. Mogą zatem wytypować konkretny mecz i emocjonować się jego przebiegiem z trybun.

Dla wielu osób to szczególnie duża frajda. Nieprzypadkowo telewizje prywatne bardzo chcą wygrywać przetargi na spotkania w ramach PKO BP Ekstraklasy. Wszak oglądalność jest naprawdę relatywnie duża. Podobnie jest w przypadku branży bukmacherskiej, gdyż typowanie piłki nożnej w Polsce jest najbardziej popularne. Oczywiście, PKO BP Ekstraklasa to relatywnie kiepski poziom. Nie będziemy nikogo przekonywać, że jest inaczej. Można nawet odnieść wrażenie, że rok po roku kalendarzowym jest pod tym względem coraz gorzej i gorzej – w odniesieniu do najlepszych. To jednak nie wpływa znacząco na popularność tych rozgrywek. Trzeba też wspomnieć o jeszcze innym czynniku. Niektórzy znają piłkarzy, którzy występują w konkretnych klubach. Czasami te relacje są dość zażyłe. Innym razem chodzi o znajomych kolegów itp. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób bardziej emocjonuje się takimi właśnie spotkaniami.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Nic zatem dziwnego, że PKO BP Ekstraklasa jest bardzo często typowana w firmach bukmacherskich. Popularni bukmacherzy mają najwięcej zysku właśnie od graczy, którzy obstawiają Ekstraklasę. Wpływ na występowanie tego zjawiska ma również to, że od niedawna spotkania – w ramach tych rozgrywek – są pokazywane w TVP. Chodzi o jeden mecz w każdej kolejce. Im większa dostępność, tym więcej puszczanych zakładów na konkretne spotkania. Wtedy bowiem są większe emocje w czasie oglądania konkretnych potyczek. Podobnie ma to miejsce przy Euro 2021 czy innych ważnych wydarzeń sportowych.

Nie brakuje niespodzianek w PKO Ekstraklasa

Czy jednak PKO BP Ekstraklasa to dobra liga do typowania? Na ten temat panują czasami skrajne opinie. Z jednej strony są to bez wątpienia bardzo popularne rozgrywki. Szczególnie wśród Polaków. Z drugiej strony wiele osób twierdzi, że PKO BP Ekstraklasa nie powinna być grana. Dlaczego? Ze względu na sporą liczbę niespodzianek. Tak naprawdę w każdej serii gier mamy kilka kompletnie nieoczekiwanych rezultatów. W przypadku PKO BP Ekstraklasy różnice pomiędzy najlepszymi oraz najgorszymi drużynami są relatywnie niewielkie. Nie tak dawno mieliśmy świetny przykład takiej właśnie sytuacji.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Ostatnie w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowało na swoim terenie prowadzącą Legię Warszawa. Wydawać by się mogło, że wynik jest łatwy do przewidzenia. W końcu gospodarze grają w tym sezonie tylko o utrzymanie. Natomiast podopieczni Czesława Michniewicza o kolejne mistrzostwo Polski. A na boisku było… 1:0 dla Górali. Podbeskidzie Bielsko-Biała nie tylko nie przegrało, ale nawet nie straciło ani jednego trafienia.

Stawki nie powinny być zbyt duże

Warto wziąć sobie tę wskazówkę do serca… Z racji tego, że w PKO BP Ekstraklasie jest relatywnie sporo niespodzianek, stawki na kupony (single oraz akumulowane) nie powinny być zbyt wysokie. Trzeba mieć bowiem świadomość tego, że końcowe rezultaty mogą być mocno zaskakujące. Czasami nawet dokładna, porządna analiza nie wystarczy. W przytoczonym przykładzie praktycznie wszystko wskazywało na to, że Legia Warszawa wygra. Mało kto spodziewał się zaś, że zdecydowani faworyci nie tylko nie zdobędą ani jednego punktu, ale też ani jednej bramki.

promocje bukmacherskie ewinner
Nowa promocje bukmacherskie w eWinner

Spotkania PKO BP Ekstraklasy są na pewno ciekawą opcją dla każdego zainteresowanego zakładami bukmacherskimi. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że jest sporo niespodzianek. Należy zatem jak najbardziej zminimalizować ryzyko poprzez obstawianie za relatywnie małe stawki. Nieprzypadkowo mówi się bowiem o tym, że w tych rozgrywkach dosłownie każdy może wygrać z każdym…

Jakich spotkań w ogóle nie powinno się grać?

Są mecze, które od razu powinny być odstawione na tak zwany boczny tor, gdyż najlepsi bukmacherzy w Polsce tylko czekają na nasz błąd. Jakich zatem potyczek nie można w ogóle ruszać? Przede wszystkim warto omijać konfrontacje z samego początku sezonu. Wtedy bowiem forma konkretnych klubów jest sporą niewiadomą. Uważamy, że trzeba być ostrożnym typując spotkania ekip, które na początku kampanii reprezentują nasz kraj w eliminacjach do europejskich pucharów. Często jest tak, że faworyt przede wszystkim skupia się na tych kwalifikacjach. Potem wyniki w PKO BP Ekstraklasie są natomiast zaskakujące.

Warto odpuścić sobie również premierowe spotkania zaraz po przerwie zimowej. Wówczas nie brakuje niespodziewanych rezultatów, a mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Legią Warszawa dobitnie to potwierdza. Gracze powinni być także ostrożni grając spotkania pod koniec sezonu. Wtedy bowiem nie brakuje ekip, które nie mają odpowiedniej motywacji. A w takiej sytuacji trudno jest o efektywne przewidywanie rezultatów konkretnych potyczek.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Bukmacherzy