środa, 4 października, 2023
spot_img

Legalni bukmacherzy

Programy lojalnościowe polskich bukmacherów

Osoby, które w Polsce chcą zainteresować się tematyką zakładów bukmacherskich zazwyczaj szukają takiego operatora, u którego będzie to nie tylko najłatwiejsze, ale też najbardziej opłacalne. Takiego, który zaoferuje im jak najbardziej sowite bonusy na start. Tak naprawdę jednak dzisiejszy klient staje się coraz bardziej wymagający i świadomy. Zdaje sobie sprawę z tego, że bonusy powitalne są tylko jednorazowe – po ich wykorzystaniu będzie musiał sobie radzić sam. No właśnie, ale czy zawsze? Okazuje się, że nie, a z niektórych promocji będzie mógł korzystać również jako zarejestrowany już jakiś czas temu użytkownik. Jedną z tego typu stałych promocji są programy lojalnościowe. Dlaczego bukmacherzy tak właściwie je oferują? Jak one najczęściej działają i który bukmacher proponuje te zdecydowanie najlepsze? O tym porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Programy lojalnościowe polskich bukmacherów
Programy lojalnościowe polskich bukmacherów

Programy lojalnościowe u polskich bukmacherów – jakie są ich cele?

Dzisiejszy rynek bukmacherski jest dość otwarty – przynajmniej z punktu widzenia obstawiającego. Może on posiadać konto u dowolnej liczby bukmacherów – nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by w pewnym momencie „zmienił front” i przestał typować u jednego bukmachera na rzecz drugiego, atrakcyjniejszego. Właśnie temu mają zapobiegać programy lojalnościowe – ich głównym celem jest zatem zatrzymanie najbardziej zaangażowanych i regularnie obstawiających typujących przy danym bukmacherze. Szkoda im jest rezygnować, bo „już zdobyli punkty na nagrody” czy po prostu wiedzą, że ich wierność zostanie doceniona.

Celem programów lojalnościowych jest też, a jakże, generowanie większych zysków dla bukmachera. Ludzie podświadomie lubią zdobywać punkty i walczyć o dodatkowe nagrody. Jak wykazały liczne badania, więcej pieniędzy zostawiają u bukmacherów z programami lojalnościowymi niż u tych, którzy takowych nie posiadają. Nawet jeśli to ci drudzy prezentują lepszą ofertę.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Programy lojalnościowe są wreszcie formą nawiązywania relacji bukmachera z klientem. Rzeczywiście budują one lojalność i sprawiają, że firma nabiera w oczach korzystającego z jej usług typera. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że ten poleci ją swoim znajomym. Programy mają zatem również charakter czysto marketingowy.

Warto wiedzieć; niektórzy bukmacherzy, jak Betclic czy STS, swoje programy lojalnościowe kierują wyłącznie do klientów z rangą VIP – takich, którzy szczególnie zasłużyli się im (na przykład przez zostawianie u nich niebotycznych sum pieniędzy). Niektórzy zaś programów lojalnościowych po prostu nie posiadają we własnej ofercie.

Schemat działania bukmacherskich programów lojalnościowych

Choć bywa tak, że programy lojalnościowe są ubierane w nieco inny sposób, na inne okazje jak na przykład Euro 2021 czy prezentowane w nieco innej formie, schemat ich działania jest zwykle bardzo podobny i łatwy do zrozumienia. Wygląda następująco:

  1. Rejestrujemy się w programie lojalnościowym – część bukmacherów zapisuje w nim swoich użytkowników bezpośrednio po ich rejestracji w obrębie ich serwisów internetowych. Udział w programie jest zawsze bezpłatny.
  2. Zdobywamy punkty – są one przydzielane albo za każdą dokonaną wpłatę, albo też za każdy postawiony zakład. W tym drugim przypadku ich liczba zależy od stawki. Każdy bukmacher ma swój przelicznik i u każdego wartość jednego punktu jest zgoła odmienna.
  3. Wymieniamy punkty na nagrody – zgromadzone punkty jesteśmy w stanie wymienić na przygotowane przez bukmachera nagrody.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Istnieje wiele rzeczy, które mają wpływ na atrakcyjność konkretnego programu lojalnościowego. Jedną z tych najistotniejszych są oczywiście oferowane przez bukmachera nagrody. Tymi najczęstszymi są dodatkowe bonusy, darmowe środki na grę (w postaci tak zwanego freebetu), ale też dostęp do specjalnych ofert kursowych, niedostępnych dla standardowych użytkowników. Liczy się też to, jak szybko jest się w stanie zyskiwać punkty i ile trzeba będzie wydać na zakłady, by pozyskać dostęp do jakiejkolwiek nagrody. 

Nie bez znaczenia jest też czas na zbieranie punktów. Choć większość bukmacherów z własnym programem lojalnościowym pozwala zbierać je nieograniczoną ilość czasu, zdarzają się i tacy, którzy narzucają pewien limit, po upływie którego wszystkie zdobyte punkty po prostu resetują.

Bukmacherzy z najlepszymi programami lojalnościowymi

Choć nie każdy polski bukmacher daje dostęp do programu lojalnościowego, istnieją i tacy (również ze ścisłej czołówki rodzimych operatorów), którzy taki dostęp zapewniają. Jednym z tych najlepszych, a zarazem najbardziej znanych, jest Fortuna. Nazwała ona go Fortuna Klub Plus i posługuje się w nim wyżej przez nas zaprezentowanym schematem. Aby zdobywać punkty, musimy typować – za każde wydane 2 złote na zakład zyskujemy 1 punkt. Ich saldo nigdy nie ulega zresetowaniu (chyba że nasze konto zostanie zablokowane), a nagrody zapewniane przez Fortunę są dość zróżnicowane i na pewno bardzo kuszące. Są nimi środki na grę, atrakcyjne bonusy i podwyżki kursowe.

promocje bukmacherskie ewinner
Nowa promocje bukmacherskie w eWinner

Bardzo ciekawy program lojalnościowy dla swoich klientów przygotował bukmacher Etoto. Punkty w nim zbiera się w sposób niestandardowy, bo zależny od przedziału kursowego, w obrębie którego znajduje się dany zakład. Zawsze jednak to określona liczba punktów na każde wydane na niego 5 złotych. Tak oto na zakład o kursie 1.50 to 1 punkt, a na zakład o kursie 5.00 – 4 punkty. Punkty zbiera się przez cały miesiąc. Wraz z początkiem nowego miesiąca klientowi przydzielony zostaje jeden z trzech poziomów – złoty, srebrny lub brązowy (zależnie od ilości zebranych punktów), a jego saldo punktowe zostaje zresetowane. 

Posiadając już status można sięgać po atrakcyjne nagrody zgodnie z kalendarzem zaprezentowanym na stronie programu lojalnościowego. Najlepiej mają posiadacze statusu złotego – dla nich ten popularny bukmacher przygotował atrakcje na każdy dzień. Osoby ze statusem srebrnym po promocje mogą sięgać nieco rzadziej, a te z brązowym – jeszcze bardziej sporadycznie. Bonusy są bardzo zróżnicowane – najczęściej można pozyskać freebet. W przypadku wielu dni przydzielany jest bonus od wpłaty (trzeba dokonać depozytu), a co jakiś czas prezentowane są zgoła odmienne promocje, zawsze bardzo atrakcyjne.

5 / 5. Ocen: 4

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Bukmacherzy