środa, 8 lutego, 2023
spot_img

Legalni bukmacherzy

Skuteczne typowanie piłki nożnej – jak obstawiać?

Bez dwóch zdań, typowanie piłki nożnej to większość wszystkich kuponów bukmacherskich. W końcu każdy w naszym kraju zna się na tej dyscyplinę sportowej, a do tego jest to oczywiście najpopularniejsza gra zespołowa świata. Z tego względu postanowiliśmy wskazać – szczególnie początkującym typerom – kilka wskazówek. Na czym się skupić obstawiając piłkę, a także to, co obstawicie w tej dyscyplinie.

jak typować mecze piłki nożnej
Skuteczne typowanie piłki nożnej – jak obstawiać?

Na co zwrócić uwagę typując piłkę nożna?

Przede wszystkim, gdy chcecie wziąć się za obstawianie, to nie kierujcie się nazwami czy popularnością danego zespołu. Tworząc jakikolwiek kupon na piłkę nożną (jak i oczywiście na każdą inną dyscyplinę) powinniście przyjrzeć się poszczególnym aspektom związanym z danym spotkaniem. Warto jest śledzić statystyki. Im lepiej przygotujecie się do danego spotkania, tym wasze szanse na ewentualną wygraną wzrastają. Na czym zatem się skupić podczas wybierania zdarzeń na swój kupon?

Sytuacja w tabeli

Pierwszy, dość powierzchowny czynnik, czyli sytuacja w tabeli. Tylko na tej podstawie również nie powinniście obstawiać, jednak jest to dobry początek do przeglądania kolejnych statystyk. Miejsce w tabeli może powiedzieć nam nieco o tym, w jakiej formie jest dana drużyna i ile zgromadziła punktów w dotychczasowym sezonie. W tym miejscu możecie również sprawdzić, która z drużyn jak sobie radzi w roli gospodarza, a przeciwnicy w roli gościa.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Ponadto na większości stron prowadzących statystyki jest szansa zerknąć na formę zespołów z ostatnich 5, 10 czy 15 spotkań. To również może pomóc i powiedzieć nieco więcej o ówczesnym poziomie danej drużyny.

Terminarz

Niewątpliwy wpływ na miejsce danej drużyny w tabeli – ich dobrą bądź słabszą dyspozycję może tłumaczyć terminarz. Po pierwsze chodzi o rozgrywki ligowe – jeśli przykładowo – na starcie dana drużyna gra pierwsze pięć spotkań z o wiele słabszymi zespołami to powinna być wyżej, niż zespół, który na starcie gra z samymi potentatami do wygrania ligi. Ponadto drużyny grające w europejskich pucharach, które rozgrywają mecze praktycznie co trzy dni, musza rotować składem i wyniki ligowe mogą być nieco niższe niż od nich wcześniej wymagano. Dlatego warto przyjrzeć się temu, z kim dany zespół grał bądź będzie grał najbliższe pojedynki.

H2H

Jednym z ważniejszych aspektów podczas typowania piłki nożnej jest sprawdzenie bezpośrednich spotkań pomiędzy drużynami, które stają naprzeciw siebie. Czasami ten czynnik może mocno rozjaśnić sytuację i pomóc w wytypowaniu poprawnego zdarzenia i wtedy obstawianie piłki nożnej nagle staje się o wiele łatwiejsze. W końcu zdarza się, że pomiędzy danymi zespołami w ostatnich trzech meczach był remis, więc bardzo prawdopodobne jest to, że w kolejnym będzie tak samo. Z drugiej strony dany przeciwnik może – kolokwialnie mówiąc – „nie leżeć” przeciwnikom i nie potrafią z nimi wygrać od kilku spotkań.

Statystyki szczegółowe

Jeśli chcecie zagłębić się w dostępnych rynkach zdarzeń i obstawiać chociażby liczbę fauli, rożnych czy kartek, to coraz większa liczba bukmacherów na takie obstawianie pozwala. Wystarczy zagłębić się nieco w oferty poszczególnych firm i znajdziecie tam różnorodną ofertę na wszystkie tego typu zakłady.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co można obstawiać w piłce nożnej?

W Polsce najpopularniejsi bukmacherzy dają graczom możliwość typowania piłki nożnej na wielu płaszczyznach. Dostępnych rynków zdarzeń w typowaniu piłki nożnej – w zależności od popularności rozgrywek – jest blisko 100-300. Liczba ta powala, ponieważ na inne dyscypliny ilość możliwości do obstawiania zakładów bukmacherskich w danym pojedynku oscyluje w granicach 50-100. Jak wyglądają najpopularniejsze rynki zdarzeń na tę dyscyplinę?

Wynik meczu

Zaczynając od klasyki – typować można wynik spotkania – wygrana gospodarza/gościa lub remis. Obstawiając zakład typu SOLO macie zatem 33% szans na trafienie kuponu. Można obstawić również nieco bezpieczniej, z podpórką, czyli 1X, X2 lub 12. Wtedy na spotkaniu jest 66% szans na trafienie. Kursy jednak sporo spadają, więc zakłady pojedyncze w tego typu przypadkach raczej nie wchodzą w grę.

BTTS

Jednym z popularniejszych typów oprócz zakładów na żywo jest btts, czyli zakład, że obie drużyny strzelą bramkę lub nie. Najwyższe kursy na tego typu zdarzenia można złapać przy meczach, w których grają faworyci z drużynami skazywanymi na porażkę. Wtedy kursy wahają się w granicach 1.70-2.10, co daje już dość dobry punkt wyjściowy. Oczywiście można pokusić się również w drugą stronę – postawić, że btts-u nie będzie. Wtedy kursy automatycznie są wyższe, ponieważ uznajecie, że albo nie będzie żadnej bramki, albo strzelać będzie tylko jedna drużyna.

Polska firma bukmacherska Betfan
Polska firma bukmacherska Betfan – Kod promocyjny na bonus

DNB

Dobrym wyjściem dla typerów, którzy nie są pewni czy dana drużyna wygra „na czysto” jest dnb, czyli z angielskiego draw no bet, a więc zakład bez ryzyka. Chodzi w nim o to, że jeśli postawicie na zwycięstwo gospodarzy lub gości, a spotkanie zakończy się remisem, to mecz będzie rozliczony z kursem 1.00, a więc tak, jakby go w ogóle nie było.

Handicapy

Handicapy są świetnym rozwiązaniem, gdy jesteście zainteresowani spotkaniami „pewniaków” i czujecie, że spotkanie zakończy się wysokim wynikiem jednej z drużyn. Wtedy warto postawić handicap bramkowy (1.5, 2.5, a nawet 3.5). Oznacza to, że dana drużyna musi wygrać różnicą minimum dwóch/trzech/czterech bramek.

Poniżej/powyżej

Spore pole do popisu dają również zakłady na under i over, czyli powyżej/poniżej danej liczby jakiegoś zdarzenia. Bukmacherzy pozwalają obstawiać tutaj niemal wszystkie wydarzenia boiskowe. Do dyspozycji typerów będą chociażby powyżej/poniżej ilości kartek, rzutów rożnych, spalonych czy fauli.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

spot_img

Bukmacherzy